STAŇ SE LEGENDOU

Cílem hry je protnout pásku v Paříži jako první a obléct žlutý trikot pro vítěze. Vyberte si svůj tým a zúčastněte se závodního dobrodružství napříč Francie. Vyhrávejte etapy, plňte úkoly, kupujte karty výhod a sbírejte vrchařské a sprinterské prémie. Překonejte nejvyšší bod závodu Col Agnel a přijeďte do Paříže jako vítěz.

Pélotone - zábavná desková hra v českém jazyce

CO HRA OBSAHUJE?

Hrací kostku, 13 figurek závodníků, 13 žetonů, bankovky (36 x 100F, 36 x 200F, 10 x 500F a 9 x 1000F), karty úkolů (30 x pozitivní a 15 x negativní), 25 karet výhod, 12 profilových karet závodníků, hrací plán, nálepku, pravidla v kostce, pravidla hry, 17 příběhů a rozhovorů s jednotlivými závodníky.

SPRAVUJTE ROZPOČET

Podpoříte celý tým nebo jen svého šampiona?

VYHRÁVEJTE ETAPY

Bojujte o finanční bonusy ve sprinterských a vrchařských etapách.

VEĎTE SVŮJ TÝM

Vrchař, dva sprinteři nebo univerzál? To je otázka pro špičkového manažera.

KARTY VÝHOD

Obětujete týmové finanční prostředky na nákup karet výhod, nebo je ušetříte pro svého šampióna na závěrečný finiš?

SPRINTEŘI

Závodníci sprinteři jsou obykle menší podsadité postavy s extrémně vyvinutými svaly. Jejich hlavním poznávacím znakem je vyšší hmotnost a krátké silné nohy. Mají rychlou akceleraci a výbušnost v rovinatých sprinterských etapách.

UNIVERZÁLOVÉ

V cyklistických závodních týmech jsou univerzální závodníci velmi ceněni pro svou komplexnost. Jsou mixem mezi sprintery a vrchaři. Díky své univerzálnosti dokáží vyhrávat jakékoliv etapy ať už horské či sprinterské, ale také celé dlouhé etapové závody.

KARTY ÚKOLŮ

Vykoupíte se z těžkého úkolu, nebo ztratíte výhodné postavení v pelotonu?

SPRINTEŘI

Přesným opakem sprinterů jsou obvykle štíhlí a vysocí vrchaři. Mají dlouhé nohy a velkou vytrvalost. Jejich nízká hmotnost ve spolupráci s dlouhou pákou jejich nohou jim pomáhá v kopcovitých a horských etapách.

BANKÉŘ

Bankéř je významná osoba, která drží bank, dohlíží na pravidla a v případě nutnosti rozhoduje. K rozhodovaní mu napomáhá "Desatero pana ředitele" (pravidla v kostce).